• Porumenela fotografija

Povabilo v Portorož

Povabilo v Portorož

V mesecu juliju vam v rubriki Predmet meseca julija 2022 predstavljamo reklamni letak s povabilom, da dopustniške dni preživite v Portorožu. Na zadnji strani letaka se obširneje prestavi še Palace hotel Portorož.

Fotografske utrinke je v Portorožu za potrebe oblikovanja letaka posnel fotografski mojster Božo Štajer. Nastala je serija 52 fotografij, formata 6 x 9 cm, po naši muzejski dokumentaciji pa so fotografije nastale leta 1955. Fotografski mojster je snemanje izkoristil še za krajši dopust. Tako na posnetkih, ki odlično beležijo podobo Portoroža ob koncu 60-ih let zasledimo tudi njegovo družino, ki se prepušča poletnim sončnim žarkom.

Božo ŠTAJER, Pogled na poslopje Palace hotela Portorož. Portorož, leto 1955. Fond Božo Štajer, črno-beli negativ, 6 x 9 cm, inv. št.: BŠ11/1. ©MNSZS. Fotografija je avtorsko zaščitena.
Božo ŠTAJER, Jedilnica za goste hotela Palace. Portorož, leto 1955. Fond Božo Štajer, črno-beli negativ, 6 x 9 cm, inv. št.: BŠ11/6. ©MNSZS. Fotografija je avtorsko zaščitena.

Vaše potepanje po obali pa lahko izkoristite tudi za obisk krajinskega parka Sečoveljske soline in Muzeja solinarstva, kjer si lahko v tamkajšnjih razstavnih prostorih ogledate izbor 19 fotografij mojstra Boža Štajerja iz serije solin, ki ga ravno tako hrani naš muzej.

Vsi prispevki

E - novičnik

Brezplačne novice o dogodkih in projektih Muzeja novejše in sodobne zgodovine Slovenije.