Svetovna organizacija skavtskega gibanja (WOSM – World organization of scout movement) je mednarodna organizacija, ki povezuje vse nacionalne skavtske organizacije po svetu in tako združuje preko 57 milijonov skavtov. Skavtske organizacije, ki danes spadajo v WOSM, se razlikujejo glede na regijo in religijo, a jim je vsem skupno življenje v skladu s temeljnimi načeli in vizijo, ki jih vodi geslo: »Taborniki ustvarjamo boljši svet!«
Zveza tabornikov Slovenije od svojih začetkov pa vse do sedemdesetih let ni sodelovala s tujimi skavtskimi organizacijami, nato pa so se na pobudo posameznih članov ZTS vzpostavile prve mednarodne povezave, ki so se iz leta v leto bogatile in do danes postale nepogrešljiv del taborniškega udejstvovanja.
Mednarodna rutica
Slovenski taborniki nosijo rutice različnih barv glede na starost. Za namene prepoznavnosti v tujini pa imajo tudi svojo mednarodno rutico. Ta je bordo rdeče barve s potiskom idrijske čipke in znakom ZTS.
Svetovna skavtska konferenca in forum mladih
Svetovna skavtska konferenca je najvišji organ odločanja Svetovne organizacije skavtskega gibanja (WOSM). Poteka vsaka tri leta, njene naloge pa so preučiti smernice delovanja skavtskega gibanja, določiti politiko svetovne organizacije in sprejeti ukrepe za širjenje namena gibanja. Vsako leto se izvoli tudi prostovoljno vodstvo svetovne organizacije: Svetovni skavtski komite (World Scout Comitee). Leta 2014 je Zveza tabornikov Slovenije gostila 40. Svetovno skavtsko konferenco. Pred konferenco je na Rogli potekal tudi 12. Svetovni skavtski forum mladih. Mladi delegati, stari med 18 in 26 let, na forumu obravnavajo iste teme, kot jih kasneje obravnava konferenca. Na konferenci mladi predstavijo svoje resolucije s foruma. Med delegati izberejo šest predstavnikov (Youth adviser), ki sodelujejo s Svetovnim skavtskim komitejem, in na ta način zagotavljajo, da je pri sprejemanju odločitev enega največjih mladinskih gibanj na svetu slišan glas mladih.
JOTA/JOTI – Jamboree on the Air ter Jamboree on the Internet
Ta mednarodni dogodek se že od leta 1957 odvija preko radijskih valov, od leta 1996 pa tudi prek spleta. Na tridnevnem druženju na daljavo si več milijonov tabornikov z različnih koncev sveta zelo enostavno in zabavno izmenjuje različna znanja in izkušnje. JOTA/JOTI poteka vsako leto v začetku oktobra in se ga lahko udeleži prav vsak tabornik oz. skavt.
Jamboree
Svetovni skavtski jamboree je največji mednarodni tabor, namenjen tabornikom med 14. in 18. letom starosti. Poteka vsaka štiri leta, udeleži pa se ga več kot 40.000 skavtov z vsega sveta. Prvi svetovni skavtski jamboree se je odvil že leta 1920 v Veliki Britaniji.
Beseda jamboree naj bi izhajala iz jezika svahili, v katerem se beseda jambo uporablja kot splošen pozdrav. S tem pozdravom so menda sprejeli prve skavte na prvem svetovnem skavtskem jamboreeju. Sam ustanovitelj gibanja Robert Baden-Powell je ob tisti priliki dejal: »Od tega leta bo jamboree dobil poseben pomen. Povezan bo z največjim srečanjem mladih, ki se je kadar koli zgodilo.«
Moot
Svetovni skavtski moot je svetovni mednarodni dogodek, namenjen mladim med 18. in 25. letom starosti. Poteka vsaka štiri leta. Mladi so razdeljeni v mednarodne skupine. V prvih dneh skavti v manjših skupinah raziskujejo zanimivosti gostujoče države, v drugem delu pa se združijo z več tisoč udeleženci na tabornem prostoru. Prvi moot je bil organiziran leta 1931 v Švici. Moot pomeni zborovanje, debata, forum.
Roverway
Roverway je evropski mednarodni dogodek, namenjen mladim med 16. in 22. letom. Pripravljata ga evropski regiji WOSM in WAGGGS (World Association of Girl Guides and Girl Scouts). Vsaka tri leta se nekje v Evropi zbere večtisočglava množica skavtov. Roverway je podoben mootu. V prvem delu tabora udeleženci v manjših skupinah raziskujejo različne dele države gostiteljice, v drugem delu pa se združijo na skupnem tabornem prostoru. Prvi je bil izveden leta 2003 kot nadaljevanje dogodka Eurofolk, ki se je izvajal od leta 1977 do leta 1997.
Ime roverway izhaja iz besede rover, ki je ime za tabornika, starega med 16 in 22 let, in besede way, ki pomeni pot.
Centralni evropski jamboree je skupno taborjenje za skavte držav centralne Evrope. Prvi je bil organiziran leta 1931 na Poljskem pod takratnim imenom Taborjenje slovanskih skavtov, drugi se je odvijal že štiri leta kasneje, naslednji pa šele leta 1997.
Chamboree je angleški nacionalni jamboree. Zanimivost: Leta 2014 so na Chamboreeju porabili 5.400 toaletnih rolic papirja.
Intercamp je krajši mednarodni tabor, ki poteka vsako pomlad v eni izmed Evropskih držav.
Techuana je mednarodno taborjenje v Avstriji.
Smotra je nacionalni zlet (jamboree) balkanskih držav.
Kilke je finski nacionalni jamboree.