1991 - začetek uporabe interneta v Sloveniji
Inštitut Jožef Stefan se je oktobra 1991 povezal z nizozemskim inštitutom za jedrsko fiziko, kar štejemo za začetek uporabe interneta v Sloveniji. V začetku leta 1992 je bilo že mogoče registrirati .si domeno za pravne osebe. Inštitut Jožef Štefan je prvi internetni strežnik s spletno predstavitvijo Slovenije postavil novembra 1993. Spletna stran SloWWWenija je kasneje prerasla v projekt Mat'kurja, ki je bil za mnoga podjetja in posameznike odskočna deska za vstop v svetovni splet.
Povezavo do interneta smo vzpostavili z modemom in klicnim dostopom kar preko telefonske linije. Ko je bila povezava vzpostavljena se seveda ni dalo telefonirati, kar je povzročalo nejevoljo predvsem pri starših ki so ravno takrat hoteli nekam poklicati. Še posebej se je to poznalo v začetku novega tisočletja, ko smo preko Kazaa, Emule in podobnih storitev množično »delili« glasbene in video datoteke prek spleta. Spletni brskalniki so s prihodom Windows okolja postali nepogrešljiv del programske opreme na računalnikih. Uporabniki so lahko izbirali med Mosaicom, Cellom, Opero, Netscape Navigatorjem in Internet Explorerjem. Za Apple je bil na voljo MacWeb. Med iskalniki so bili v modi Yahoo, Alta Vista, WebCrawler in Lycos. Leta 1997 se je pojavi Google, ki danes skupaj z vsemi dodatki daleč najbolj razširjeno spletno orodje. Slovenija je bila po podatkih RIS sredi devetdesetih let na področju razvoja informacijske družbe med vodilnimi v Evropi.
2004 – začne delovati Facebook
Študent na Harvardu Mark Zuckerberg, ki svojega študija ni nikoli dokončal, je leta 2004 objavil družbeno spletno stran "thefacebook.com", ki je bila namenjena študentom harvardske univerze. Hitro se je razširil še na ostale univerze in srednje šole v ZDA. Javno dostopen je Facebook postal maja 2006. Facebook je družabno omrežje, ki svojim uporabnikom omogoča objavljanje in izmenjevanje fotografij in video posnetkov, komentiranje, všečkanje, deljenje povezav različnih vsebin na spletu in podobno. Uporabniki so povezani v mreže prijateljev, oblikujejo različne interesne skupine ali svoje strani. Minimalna starost za pridružitev omrežju je 13 let.
Z izredno rastjo je Facebook postal največje družabno omrežje na svetu. Zaradi izrednega števila uporabnikov se je že kmalu pojavilo vprašanje varnosti in zasebnosti. Mnogo držav je dostop do tega omrežja celo prepovedalo. Leta 2018 je bil Facebook obtožen prodaje podatkov o svojih uporabnikih v politične namene. Obtoženi so bili tudi nezakonitega zbiranja sms sporočil.
"Meet me at the Zoo" - Youtube
2005 – začne delovati Youtube
Videoposnetek z naslovom »Me at the Zoo« je bil prvi video, ki ga je Jawed Karim aprila 2005 naložil na novo spletno platformo Youtube. Uporabniki lahko brezplačno nalagajo in delijo video vsebine. Prav ta način je mnogim ustvarjalcem glasbe in filma pripomogel do svetovne slave. Eden od njih je tudi Justin Bieber. Rekorder po številu ogledov je video Baby Shark Dance z več kot 8,4 milijarde ogledov. Število aktivnih uporabnikov mesečno danes presega 2 milijardi, ki vsako minuto naložijo za 500 ur video posnetkov.
2007 – Steve Jobs predstavi iPhone
Razvoj »pametnega« telefona sega že v konec osemdesetih let prejšnjega stoletja, ko so v podjetju General Magic, ki je delovalo pod okriljem Appla, začeli razvijati napravo ki bi omogočala telefoniranje, komuniciranje s strankami, pisarniško poslovanje in celo fotografiranje. Imela naj bi zaslon na dotik, spraviti pa bi jo morali v žep. Leta 1993 je Apple predstavil PDA napravo Newton, predhodnico dlančnikov. Tudi IBM ni miroval in je leta 1994 predstavil Simon Personal Communicator, ki danes velja za predhodnika pametnih telefonov. Mobilni telefoni so konec devetdesetih let že omogočali fotografiranje in dostop do interneta. Tako je bila podlaga za novo napravo pripravljena. Leta 2007 je Steve Jobs po štirih letih razvoja predstavil »pametni telefon« iPhone z operaciskim sistemom iOS. Prvi iPhone ni bil posebej zmogljiv, uporabnike pa je prepričal izjemen uporabniški vmesnik, ki so ga kasneje kopirali tudi drugi.
Do danes se je zamenjalo že 14 generacij iPhona, zadnja nosi oznako 12. Z različnimi modeli se je spreminjala tudi oblika, velikost in seveda zmogljivost naprave. Danes naj bi iPhone uporabljalo okrog 900 milijonov ljudi po vsem svetu.