Pivo. Pujs. Golica. Spet bo veselica!

Gostujoča razstava fotografij Voranca Vogla: Pivo. Pujs. Golica. Spet bo veselica!
Gasilske veselice skozi fotografski objektiv (razstave v sklopu »Izbrane podobe 20. stoletja«)

17. oktober – 28. november 2018

Gasilske veselice zbujajo različne odzive: naj jih nihče ne bi spremljal, večina ljudi pa ima o njih izoblikovano mnenje. Podatki o obiskanosti gasilskih veselic govorijo zgodbo o eni izmed najbolj obiskanih kulturnih prireditev v Sloveniji, odsotnost resnejših znanstvenih refleksij tega izjemno množičnega fenomena pa je prebudila antropologa v fotoreporterju Dela, Vorancu Voglu.
Na gostujoči fotografski razstavi v Muzeju novejše zgodovine Slovenije bo tako do 28. novembra 2018 na ogled avtorjev pogled na kulturno realnost veselic na stiku med urbanim in ruralnim.

Občasne razstave

Mirko Kambič: Tam pod Triglavom

Priznani umetnostni zgodovinar in fotograf mag. Mirko Kambič (1919–2017), ki je več kot pol stoletja s fotoaparatom beležil svoja popotovanja …