Skupščinska komisija
Ime predmeta:Skupščinska komisija
Datum nastanka:1991

Skupščinska komisija, 28. 5. 1991, z izbranim slovenskim grbom avtorja Marka Pogačnika, ki je navdih za grb našel v delih Franceta Prešerna in Jožeta Plečnika. Po natečaju, ki ga je razpisala skupščina, nasprotovanju Društva oblikovalcev Slovenije postavljenim merilom in po burnih razpravah v skupščini je bil novi državni simbol s podporo 176 delegatov (nasprotovalo jih je sedem, vzdržanih je bilo 26) sprejet šele dan pred osamosvojitvijo, 24. 6. 1991 zvečer.

Avtorske pravice so pridobljene in so v lasti Muzeja novejše in sodobne zgodovine Slovenije. Za uporabo fotografije se obvezno obrnite na Fototeko MNSZS.