Javno vodstvo po razstavi Srebrne igre 1984
5. 5. 2024

Vabljeni na javno vodstvo po razstavi Srebrne igre 1984.

5. maj 2024, ob 11. uri

Vodstvo in vstop v muzej sta brezplačna.

Razstavo Srebrne igre 1984 sta ob 40. obletnici zimskih olimpijskih iger v Sarajevu pripravila MNSZS in Muzej športa, ki deluje kot organizacijska enota Slovenskega šolskega muzeja. Razstava je preplet muzejskega dela in raziskovanja ter predstavitev izjemnega zbirateljskega dela, ki ga je opravil ljubiteljski zbiratelj Tomaž Alauf.

Razstava nas ponese na nostalgično popotovanje v leto 1984, v čas zimskih olimpijskih iger, ki jih je gostila Jugoslavija. Na razstavi je možno videti 300 originalnih predmetov in s fotografijami ter videovsebinami prikazuje takratno olimpijsko vzdušje. Bogatijo jo zgodbe in pričevanja športnikov, športnih delavcev, strokovnjakov in funkcionarjev, ki so nastala v sodelovanju s spletnim portalom Siol.net. Na razstavi sta predstavljena tudi scenografka Meta Hočevar, ki je zasnovala scenografijo uvodne in zaključne prireditve olimpijskih iger, in akademski slikar Jože Trobec, ki je ustvaril uradno maskoto iger, volka Vučka.