Izbrana poglavja iz zgodovine ljubezni 20. stoletja

Vodstvo po stalni razstavi

3. marec 2024, ob 11. uri
Vstopnina: brezplačno

Prijave: število mest je omejeno, zato prosimo, da se na delavnico in vodstvo prijavite. Prijave zbiramo na prijave@muzej-nz.si do 2. marca 2024, do 12. ure.

Kaj priča o ljubezenskih zgodbah, ki bi se morda spisale, če jih ne bi prehitro prekinila 1. svetovna vojna? Ali ste vedeli, da je bil Bled izbran kot lokacija za kraljevske medene tedne? Kdo je bila prva slovenska filmska zvezda, ki je zaigrala v pionirskem delu filmske erotike? In kako so izgledale dnevne sobe, v katerih se je leta 1976 predvajala evrovizijska pesem Dan ljubezni? Pridružite se nam na sprehodu po izbranih poglavjih iz zgodovine ljubezni in spoznajte nekaj ljubezenskih vinjet.

Vodstvo poteka v okviru LUV festivala pod okriljem Turizma Ljubljana.