DR. GORAZD DREVENŠEK je Mariborčan, rojen leta 1962. Bogatejši za izkušnjo služenja vojaškega roka v JLA v srbskem Petrovcu in s posledično ugotovitvijo, da ta država – Jugoslavija – ne bo več dolgo, je leta 1982 postal študent sprva fizike in nato biologije na ljubljanski univerzi.
Brez večjih političnih izkušenj in na pobudo mladinskega aktivista Sama Resnika je v zadnjem trenutku kandidiral in zmagal na volitvah za predsednika Univerzitetne konference Zveze socialistične mladine Slovenije/ UK ZSMS. Kot prvi naravoslovec in nekomunistični kandidat jo je vodil od februarja 1988 do maja 1990. V razmeroma predvidljive študentske volitve je vnesel elemente pluralnosti. Sodeloval je pri kandidaturi Janeza Janše za predsednika Republiške konference ZSMS pomladi 1988. Po njegovi aretaciji je bil kot predsednik UK ZSMS vpet v delovanje Odbora za varstvo človekovih pravic in organizaciji množične manifestacije v podporo četverici JBTZ junija 1988 v Ljubljani.
Bil je pobudnik in ključen člen iniciativnega odbora Socialdemokratske zveze Slovenije/ SDZS, ki je svoje prve prostore za delovanje dobila decembra 1988 na sedežu UK ZSMS na Kersnikovi 4 v Ljubljani. Sodeloval je pri ustanavljanju tako Socialdemokratske zveze Slovenije kot Slovenske demokratične zveze. UK ZSMS je podprla tudi izdajanje časopisa Demokracija.
Do konca prvega kroga predsedniških volitev aprila 1990, ko je postalo jasno, da se je kandidat Demosa Jože Pučnik uvrstil v drugi krog, je bil vodja njegovega volilnega štaba.
Zaključil je študij biologije, doktoriral iz medicinskih znanosti/farmakologije in bil eden od pobudnikov ustanovitve Univerze na Primorskem. Je predavatelj psihofarmakologije na Univerzi na Primorskem, na ljubljanski Medicinski fakulteti pa vodja laboratorija za kardiovaskularno farmakologijo. Dr. Gorazd Drevenšek si tudi danes postavlja inovativne in pogosto mejne cilje.
Mož in oče treh otrok se v prostem času vrača k naravi in primarnemu delu z zemljo. Med drugim meni, da bi »mir, ki ga dobiš na vrtu, moral biti ključni element večine obravnav kroničnih stanj«.