Zbirka razglednic

Vsebinsko najbogatejši del zbirke je vezan na obdobje prve svetovne vojne. Med njimi so razglednice z motivi slovenskih slikarjev iz skupine Vojska v slikah, deklaracijske razglednice, propagandne razglednice Rdečega križa, avstro-ogrske mornarice in razglednice s prizori vojaškega življenja, poveljniki, vladarji in ruševinami. Med njimi so tudi posamezne ročno narisane unikatne razglednice. Iz poznejših obdobij  velja omeniti plebiscitne razglednice, skupino razglednic in voščilnic z motivi narodnega izročila Maksima Gasparija, nemške in italijanske propagandne razglednice iz druge svetovne vojne ter številne panorame krajev iz poznejšega obdobja. Z besedili, poštnimi žigi, znamkami in drugimi značilnostmi na križišču arhivske, likovne in fotografske dediščine, so razglednice pomemben vir za kulturno zgodovino.

Skrbnik zbirke: Marko Štepec

Portret igralke Ite Rine.
Verižnikov posel, 1920.
Maksim Gaspari, Kni škoda za črivle, za tvoje noje, da za spufano Avstrijo brusiš pete. Plebiscitna razglednica št. 12.
Maksim Gaspari, Ne maram za staro falirano Avstrijo …,Plebiscitna razglednica.
Maksim Gaspari, Človek ni rojen sebi – ampak domovini! Deklaracijska razglednica št. 146, Katoliška tiskarna, Ljubljana.
Ročno izdelana razglednica Franca Jurna, vojaka 2. gorskega strelskega polka, poslana Emiliji Čiligoj v Št. Peter/ Pivko.
Maksim Gaspari, Simon Gregorčič, Pri zibelki, Razglednica iz skupine Vojska v slikah št. 72.