Zbirka daril nekdanjega predsednika RS, g. Milana Kučana

Leta 2002 smo prejeli 702 darili, ki jih je nekdanji predsednik Republike Slovenije, g. Milan Kučan, prejel v obdobju obeh mandatov med letoma 1992 in 2002. Darila, ki jih je g. Kučan prejel od funkcionarjev ali javnih uslužbencev Republike Slovenije, drugih držav oz. državnikov in mednarodnih organizacij lahko razdelimo v nekaj večjih sklopov: darila državnikov, darila državljanov, darila slovenskih podjetij in institucij, darila društev.

Med darili državnikov prevladujejo darila znanih blagovnih znamk, pretežno izdelana iz dragocenih kovin. Največ je pladnjev, posod, krožnikov, šatulj, svečnikov. Med darili državljanov in društev iz Slovenije je največ plaket, slik, risb, maket in fotografij.

Skrbnica zbirke: Dr. Monika Kokalj Kočevar, muzejska svetnica; monika@muzej-nz.si

Plaketa s podpisi  udeležencev OI v Atlanti 1996.
Plaketa s podpisi udeležencev OI v Atlanti 1996.
Komplet krožnikov Manufacture nationale de Sevres. Servis je  dobil g. Milan Kučan ob  obisku v Franciji, 8. marca 1993, ko  je  podpisal Pariško  listino KVSE o  novi  Evropi in  se sestal s  francoskim predsednikom Francoisom Mitterandom.
Komplet krožnikov Manufacture nationale de Sevres. Servis je dobil g. Milan Kučan ob obisku v Franciji, 8. marca 1993, ko je podpisal Pariško listino KVSE o novi Evropi in se sestal s francoskim predsednikom Francoisom Mitterandom.