Računalniška zbirka

Računalniška zbirka Muzeja novejše zgodovine Slovenije sodi med najmlajše zbirke v muzeju. Njeni zametki segajo že v čas postavitve stalne razstave leta 1995, močno pa je narasla leta 2012 ob zbiranju gradiva za razstavo GOTO 1982 s podnaslovom Razvoj računalniške kulture na slovenskem. Zbirka sama je razdeljena na več delov. Največji del predstavljajo računalniki in periferna oprema kot so monitorji, tiskalniki in podobno. Na tem mestu velja omeniti žepni računalnik HP 80, ki ga je muzeju podaril njegov avtor dr. Franc Rode. Slovensko profesionalno tipkovnico INES in program INES za ZX Spectrum nam je podaril njen razvijalec Saša Albert. Knjigovodski sistem RIZ 20 je eden od bolj eksotičnih eksponatov v zbirki. Manjši del zbirke predstavljajo mrežna in komunikacijska oprema, programska oprema in pa računalniška literatura in dokumentacija.

Atari 1040 komplet
Bondwell B310 SX laptop