Fotografski fond Marjan Miro Dobovšek (1986-2000)
Skrbnica: Monika Močnik

Marjan Miro Dobovšek se je 18. septembra 1953 rodil v Ljubljani, kjer je tudi končal fotografsko šolo. Še vedno kot fotograf, fotoreporter in urednik fotografije deluje pri različnih časopisih in revijah in pri izdajah publikacij v Sloveniji in tujini. Kot fotograf je delal v fotografskem podjetju za reklamno fotografijo Exportprojekt, pri časopisih Komunist in Slovenec. Kot umetniški fotograf je bil član in nekaj časa tudi predsednik Fotogrupe Šolt Ljubljana, sedaj pa je član Fotokluba Ljubljana.
Muzeju novejše zgodovine Slovenije je leta 2014 podaril več kot 4.000 barvnih in črno-belih negativov in diapozitivov ter nekaj deset fotografij. Med podarjenim gradivom, ki je nastajalo pred osamosvojitvijo Slovenije ali kmalu po njej, je precej barvnih filmov, še več pa črno-belih v leica formatu, in tudi barvnih diapozitivov.
»Peace III.« – iz serije Susak.
Skoki v Planici: predsednik vlade Lojze Peterle, Planica, 28. marec 1992. Inv. št.: MD1/3.
Termoelektrarna Trbovlje in njeni vplivi na naravo, Trbovlje, 1987. Inv. št.: MD22/20.
Češki predsednik Vaclav Havel govori v parlamentu, Ljubljana, november 1993. Inv. št.: MD54/34.
Stavkajoči delavci Litostroja pred stabo Skupščine RS in Cankarjevim domom, Ljubljana, december 1987. Inv. št.: MD63/11.