Okrogla miza

Muzej novejše zgodovine Slovenije vabi na okroglo mizo, posvečeno Francetu Dolinarju, Cirilu Žebotu in drugim mislecem slovenske države in državnosti. Okrogla miza bo v sredo, 15. septembra, ob 18. uri v Viteški dvorani Muzeja novejše zgodovine Slovenije. Marjetka Dolinar bo izročila javnosti objavo korespondence Franceta Dolinarja in Rude Jurčeca, ki jih je objavilo Arhivsko društvo Slovenije.

(Bojevnika za svobodo in slovenstvo France Dolinar - Ruda Jurčec: epistolae 1947-1975. Ur. Andrej Rot. Viri št. 28/29, 2009)

O Francetu Dolinarlu bo govoril dr. Andrej Fink. Novi knjigi o Cirilu Zebotu bo napovedal mag. Igor Omerza. V preddverju bo od 6. - 20. septembra postavljena razstava Sanje imajo to čudno lastnost, da se včasih uresničijo, ki jo bo predstavila avtorica Helena Janežič. Dogodek boste lahko spremljali v živo preko spleta na naslovu kanala Družina: www.youtube.com/druzinamedia

Udeležba je možna le ob izpolnjevanju PCT pogojev. Zaradi omejitve obiska vas naprošamo, da prijavite svoj obisk na naslov info@muzej-nz.si