Tone Stojko - Kuba 1978

Galerija Cankarjevega doma na Vrhniki, Tržaška cesta 25, 1360 Vrhnika
3. 3. 2020  - 3.3. 2020
18.00 – 20.00

Fotografska razstava Porumenele fotografije: Kuba 1978, odstira  del bogatega opusa dolgoletnega fotografa revije Mladina Toneta Stojka, ki ga je poleti 1978, v času 11. svetovnega festivala mladih in študentov, ustvaril na Kubi.

Preplet večinoma črno - belih fotografij obiskovalca popelje tako v vrvež kubanskih ulic kot v intimo  zgradb ob njih; med nastopajoče slovenske in jugoslovanske umetnike na festivalu, kjer so se družili mladi iz različnih družbenih sistemov in za govorniški oder dolgoletnega kubanskega vodje.

Fotografsko izjemno zabeležena »barvitost« karnevalskega dogajanja razvidna tudi s črno - belih fotografij, koncertno razpoložena Janez Bončina – Benč in skupina September ter impozanten portret Fidela Castra je le nekaj motivov z razstave, ki je nedvomno vredna ogleda.

Izbor fotografij je bil prvič na ogled decembra 2017 v Muzeju novejše zgodovine Slovenije.

Na Vrhniki  bodo razstavljene do 22. 3. 2020.