Smučarski užitki
Andreja Zupanec Bajželj
19.2.2021

Smučarski užitki

Janez LAMPIČ. Utrip na smučišču Vogel. Vogel, marec 1968. Zbirka Exportprojekt, barvni negativ, 6 x 9 cm, inv. št.: EPc2539/2.

Obeta se nam lep in sončen vikend, ki bo na slovenska smučišča zvabil številne smučarje. Tokrat vam predstavljamo fotografijo, ki jo je marca 1968 posnel fotograf Janez LAMPIČ, fotograf podjetja za marketing in fotografijo Exportprojekt. Nastala je na smučišču Vogel, ki se je z dogradnjo nihalne žičnice za turizem odprl 4. julija 1964. Takrat je kabina, s kapaciteto 15 oseb, na Vogel pripeljala prve potnike. Do jeseni 1964 je na Voglu že pričela voziti prva vlečnica Križ, do leta 1966 pa tudi že sedežnici na Orlove glave in Šija. Vogel se je do danes razvil v prepoznavno smučišče s kar osmimi žičniškimi napravami. Gre za enega redkih smučišč v Sloveniji, kjer je omogočena zgolj smuka na naravnem snegu, saj izgradnja umetnega zasneževanja v Triglavskem narodnem parku ni dovoljena.

Želimo vam, da preživite lep in umirjen vikend in prijetno smuko.

Povzeto po: