Morda poznate vi?

14.2.2020

V začetku januarja 2018 smo v muzeju prejeli darilo gospoda Viktorja Debelaka iz Gorenje vasi v Poljanski dolini. S fotografsko obrtjo je družina Debelak povezana že tri generacije Njegov ded Matija je s fotografsko obrtjo začel po koncu prve svetovne vojne na Sovodnju. Oče, prav tako Viktor, je imel prvi atelje v Hotavljah, po nakupu hiše v centru Gorenje vasi, pa je tja preselil tudi svoj atelje, ki obratuje še danes. Gospod Viktor Debelak nadaljuje njuno fotografsko tradicijo s sodobnimi digitalnimi pripomočki. Presodil je, da analogna fotografija sodi v naš muzej, za kar smo mu izredno hvaležni. Podaril nam je okrog 15.000 steklenih plošč in fotografij, o katerih pa žal nimamo veliko podatkov, zato se obračamo tudi na vas.

Vsi ki bi z nami radi delili informacije, oz. bi nam o priloženih fotografijah radi pomagali razjasniti kakšen podatek vljudno prosimo, da nas kontaktirate na elektronski naslov: domen.kaucic@muzej-nz.si